«بوی البرز» در قاب عکس‌های هنرمندان

نمایشگاه «بوی البرز» با عکس‌هایی از سید حمید کاشانی و آرش جعفریان این روزها در نگارخانه توچال برپاست.

این نمایشگاه که گلچینی از گنجینه چندین ساله عکاسی این گروه است، ۲۵۰ تصویر از کوهستان البرز و بخشی از نقاط ایران را در برمی‌گیرد.

هنرمندان این گروه، عکس‌های خود را در پنج قالب عکس‌های پاناروما، لند اسکیپ، مربع، عمودی و عمودی بلند در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده‌اند.

در این آثار تلاش شده دورنمای کاملی از مناطق مرتفع و بکر بزرگ‌ترین رشته کوه ایران – البرز – ارائه شود.

نمایشگاه «بوی البرز» در سه بخش مناطق کوهستانی، مناطق پست و نیز انسان و طبیعت به مخاطبان عرضه شده است و حضور انسان در این عکس‌ها عموما دستمایه‌ای برای ایجاد مقیاس گستردگی فضا در میدان دید مخاطبان و اثرات آدمی و غلبه او بر محیط پیرامون خود قرار گرفته است.

گروه «البرزیست» نخستین نمایشگاه عکاسی خود را برای ایجاد فضایی هماهنگ با سوژه عکس‌ها، در ایستگاه پنجم توچال برپا کرده است.

نگارخانه (کلبه هنر) توچال، بعد از احیا توسط این گروه به عنوان مرتفع‌ترین گالری هنری جهان مورد استفاده قرار گرفته و توانسته در روزهای برگزاری مورد توجه عموم مخاطبان، هنرمندان و ورزشکاران قرار بگیرد.

علاقه‌مندان برای بازدید از عکس‌های کوهستانی این نمایشگاه مرتفع می‌توانند تا ۱۹ خردادماه و در روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هرهفته به نگارخانه ایستگاه پنجم توچال مراجعه کنند.

ساعت بازدید نمایشگاه از ۹:۳۰ تا ۱۵:۳۰ در ساعات کاری تلکابین است.

 

منبع: ایسنا

Submit your comment

Please enter your name

Please enter a valid email address

Please enter your message

درباره ما

‎«نواک»، نشریه ی مجازی موسسه نغمه بنفش اندیشه است. ما در این نشریه، جدا از خبر رسانی در مورد هنرها، دست به تهیه یک مرجع مطالعاتی فنی زده‌ایم که در آن بوسیله ترجمه، تالیف و یا نقل قول‌های مختلف تایید شده، قصد داریم به روز ترین اطلاعات فنی و هنری، به خصوص در زمینه صوت و موسیقی را در اختیار کاربران فارسی زبان قرار دهیم. ‎این تصمیمات می‌تواند از یک آشنایی شخصی به یک موضوع مطرح شده تا تصمیم گیری برای تهیه تجهیزات ادوات برای یک پروژه بزرگ باشد. بخش مرجع «نواک» به تدریج تبدیل به یک بانک اطلاعاتی بی‌طرف خواهد شد که شبیه یک دانشگاه مجازی عمل خواهد کرد. ‎بخش خبری «نواک» هم مرکزی خواهد شد برای بازدید کنندگان، در هر نقطه، تا به آخرین اخبار موسیقی و هنرهای دیگر دسترسی داشته باشند.تلاش‌های ما بر اساس یک تصمیم گیری خودجوش و نتیجه سال‌ها بررسی بازار، صنعتِ هنر و صوت و تصویر در ایران شکل گرفته است.

نشريه نواك © 2014 All Rights Reserved

کلیه حقوق این سایت برای مجموعه نواک محفوظ است

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress

Affordable Seo PackagesSeo BlogEdu Backlinks