گزارش تصویری از اختتامیه جایزه «هفت اقلیم»

رمان «آتش به اختیار» اثر محمدرضا بایرامی و «خواب با چشمان باز» نوشته ندا کاووسی‌فر به عنوان برگزیدگان کتاب سال هفت اقلیم معرفی شدند.

به گزارش نواک به نقل ازخبرنگار مهر، مراسم اختتامیه و تقدیر از نویسندگان برگزیده و شایسته تقدیر دومین دوره جایزه ادبی هفت اقلیم، دیشب شنبه ۲۰ اسفند با حضور نویسندگان و داوران این جشنواره در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.

نامزدهای بخش رمان این جایزه عبارت بودند از:

«سایه‌اش دیگر زمین را سیاه نخواهد کرد» اثر حسین نوش‌آذر، «آتش به اختیار» نوشته محمدرضا بایرامی، «زیر آفتاب خوش خیال عصر» اثر جیران گاهان و «قاراچوبان» نوشته مرتضی کربلایی‌‌لو.

 نامزدهای بخش مجموعه داستان هم عبارت بودند از:

 «همه‌چی دُرُس می‌شه» نوشته اثر آزاده محسنی‌نسب، «من ایاز ماهو» نوشته لیلا بابایی‌فلاح، «خواب با چشمان باز» اثر ندا کاووسی‌فر و «ایستادن زیر دکل فشار قوی» نوشته داود غفارزادگان.

 در بخش مجموعه داستان از «ایستادن زیر دکل فشار قوی» نوشته داود غفارزادگان تقدیر به عمل آمده و «خواب با چشمان باز» اثر ندا کاووسی‌فر به عنوان مجموعه داستان برتر انتخاب شد.

 در بخش رمان از رمان «قاراچوبان» نوشته مرتضی کربلایی‌لو و «زیر آفتاب خوش خیال عصر» اثر جیران گاهان تقدیر به عمل آمد و «آتش به اختیار» اثر محمدرضا بایرامی به عنوان کتاب سال بخش رمان انتخاب شد.

 بایرامی به عنوان برگزیده بخش رمان، پس از دریافت جایزه‌اش گفت: امیدوارم در برنامه‌ها و جایزه‌های ادبی‌مان، بنا را بر ادبیات بگذاریم که اگر چنین کردیم، خشتی کج نخواهد شد و می‌توانیم بنای ادبیاتمان را درست بسازیم. ولی این اتفاق سال‌هاست که در کشور ما نمی‌افتد. با خود فکر می‌کردم که جوایز ادبی چه کمکی به ادبیات ما می‌کنند. پاسخش این است که واقعا نمی‌توان سهم تاثیرگذار پررنگی برای جوایز در نظر گرفت.

 عکس‌ها از : پونه ابدالی

Submit your comment

Please enter your name

Please enter a valid email address

Please enter your message

درباره ما

‎«نواک»، نشریه ی مجازی موسسه نغمه بنفش اندیشه است. ما در این نشریه، جدا از خبر رسانی در مورد هنرها، دست به تهیه یک مرجع مطالعاتی فنی زده‌ایم که در آن بوسیله ترجمه، تالیف و یا نقل قول‌های مختلف تایید شده، قصد داریم به روز ترین اطلاعات فنی و هنری، به خصوص در زمینه صوت و موسیقی را در اختیار کاربران فارسی زبان قرار دهیم. ‎این تصمیمات می‌تواند از یک آشنایی شخصی به یک موضوع مطرح شده تا تصمیم گیری برای تهیه تجهیزات ادوات برای یک پروژه بزرگ باشد. بخش مرجع «نواک» به تدریج تبدیل به یک بانک اطلاعاتی بی‌طرف خواهد شد که شبیه یک دانشگاه مجازی عمل خواهد کرد. ‎بخش خبری «نواک» هم مرکزی خواهد شد برای بازدید کنندگان، در هر نقطه، تا به آخرین اخبار موسیقی و هنرهای دیگر دسترسی داشته باشند.تلاش‌های ما بر اساس یک تصمیم گیری خودجوش و نتیجه سال‌ها بررسی بازار، صنعتِ هنر و صوت و تصویر در ایران شکل گرفته است.

نشريه نواك © 2014 All Rights Reserved

کلیه حقوق این سایت برای مجموعه نواک محفوظ است

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress

Affordable Seo PackagesSeo BlogEdu Backlinks