برنامه ی کنسرت ها

کنسرت ارکستر «کامه راتا»

کنسرت ارکستر «کامه راتا» به سرپرستی کیوان میرهادی با گروهی ۳۵ نفره ۳۱ خرداد در تالار رودکی اجرا می‌شود.

در این کنسرت که در دو قسمت برگزار می‌شود، لاله فلاح و بابک کوهستانی به عنوان سولیست حضور خواهند داشت؛ ارائه قطعاتی معاصر و مدرن از «آرووپارت»، «جان کیج» و … از جمله آثاری است که در این کنسرت به اجرا درمی‌آید.

ارکستر “کامه راتا” که آخرین بار در بخش مهمان بیست و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر شرکت کرده بود، این بار ـ ۳۱ خرداد ماه ـ ساعت ۲۱ – در تالار رودکی روی صحنه می‌رود.

کنسرت گروه خنیا به سرپرستی پری ملکی

تاریخ برگزاری: دوم و سوم تیرماه

مکان برگزاری: تالار وحدت

کنسرت یادبود فرامرز پایور برگزار می شود

مراسم بزرگداشت زنده یاد فرامرز پایور، استاد موسیقی ایرانی، روز یکشنبه، ۵ تیرماه به همت خانه موسیقی در تالار وحدت برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت خانه موسیقی، در این مراسم دو تن از هنرمندان برجسته در باره زندگی استاد پایور و آثار وی به سخنرانی خواهند پرداخت و در ادامه دو نوازی سنتور و تنبک سعید ثابت و محمد اسماعیلی اجرا می شود. در بخش دوم برنامه گروه پایور به همراه آواز حمید رضا نوربخش قطعاتی از آثار فرامرز پایور را اجرا خواهد کرد.

لازم به ذکر است، این مراسم قرار بود روز ۱۷ اسفند برگزار شود که به دلیل فوت پدر آقای ثابت به تعویق افتاد. حضور در این برنامه از طریق کارت دعوت میسر خواهد بود.

کنسرت بابک جهانبخش

تاریخ: ۳۱ تیر ۱۳۹۰

ساعت: ۱۹ – ۲۱:۳۰

محل برگزاری: سالن همایش‌های برج میلاد تهران

کنسرت محسن یگانه در تهران

مکان: سالن همایش‌های برج میلاد

زمان: ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۱۳۹۰

کنسرت بنیامین در تهران و کیش

محل برگزاری: جزیره کیش – تالار شهر

تاریخ برگزاری: بامداد ۸، ۹، ۲۹ و ۳۰ تیر ۱۳۹۰

همچنین اواسط تیرماه ۱۳۹۰ وی در سالن همایش های برج میلاد تهران به روی صحنه خواهد رفت.

کنسرت گروه «سون» با قطعات جدید

تاریخ: ۳ تیرماه ۱۳۹۰

محل برگزاری: سالن همایش‌های برج میلاد تهران

کنسرت خیریه گروه آوازی تهران

به سرپرستی میلاد عمرانلو

گروه کر آوازی تهران به سرپرستی “میلاد عمرانلو” یکم تیر در تالار وحدت روی صحنه می‌رود. عواید این کنسرت که به همت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و با همکاری جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی (ع) اجرا می شود، صرف امور خیریه به نفع کودکان محروم و نیازمند می شود.

کنسرت یاد شده در دو بخش برگزار می شود که بخش اول موسیقی فولکلوریک ایرانی و قطعاتی از آهنگسازان ایرانی همچون “احمد پژمان”، “شهریار توکلی” و “روح الله خالقی” و بخش دوم موسیقی فیلم های برجسته تاریخ سینمای جهان و نیز موسیقی پاپیولار و محلی استرالیا و ایتالیا را شامل می شود.

کنسرت گروه کر آوازی تهران به سرپرستی “میلاد عمرانلو” عصر روز چهارشنبه یکم تیر – ساعت ۱۸ – در تالار وحدت برگزار می‌شود.

کنسرت سیمرغ در تهران

آهنگسازی حمید متبسم و خوانندگی همایون شجریان

تاریخ برگزاری: ۱۳ تا ۱۷ تیرماه

مکان برگزاری: تالار وحدت تهران

همایون شجریان به همراه ارکستر سازهای ایرانی پروژه سیمرغ را از ۱۳ تیر به آهنگسازی حمید متبسم در تالار وحدت می‌خواند.

حمید متبسم آهنگساز گفت:«در این کنسرت که از ۱۳ تا ۱۷ تیرماه در تالار وحدت برگزار می‌شود، به همراه ارکستر سازهای ایرانی و خوانندگی همایون شجریان به روی صحنه می‌رویم و اثر سیمرغ را برای دومین بار در تهران اجرا می‌کنیم. این کنسرت همزمان با انتشار آلبوم این اثر در تالار وحدت برگزار می‌شود و هیچ تغییری در اجرای این اثر نسبت به گذشته وجود ندارد و ما به همان شیوه قبل این اثر را اجرا می‌کنیم.»

این اثر در شش قسمت داستان زال و سیمرغ را روایت می​کند. «سیمرغ» با دیباچه‌ای برای ارکستر و گروه کر آغاز شده و دربخش دوم که «زادن زال» نام دارد؛ داستان تولد زال نقل می‌شود. در بخش‌های بعدی این قطعه که به ترتیب «سام و زال»، «سیمرغ و زال» و «بازگشت زال» نام دارد، داستان زندگی زال و رهاشدن او در البرز کوه، مراقبت سیمرغ از او و رشد و نمو زال نقل می‌شود تا جایی که زال به جوانی برومند بدل شده و آوازه‌اش به سام نریمان می‌رسد و پدر شرمگین از رها کردن فرزند در پی یافتن او می‌شتابد و فرزند عمل نکوهیده پدر را می‌بخشد.

پنج قسمت نخست سیمرغ در مایه‌های چهارگاه، همایون، ماهور و آواز اصفهان تصنیف شده ولی در بخش پایانی قطعه ارکستر به نوا تغییر کوک داده تا داستان عاشقانه «رودابه و زال» به زبان موسیقی و آواز نقل شود. سیمرغ با هم‌آوایی همایون شجریان، گروه کر و ارکستر به پایان می‌رسد.

این اثر سال گذشته با همراهی ارکستر نوازندگان سازهای ایرانی در استادیوم تنیس مجموعه ورزشی انقلاب اجرا شد.

کنسرت علیزاده و ناظری در تهران

مردادماه سال جاری

کنسرت مشترک حسین علیزاده و شهرام ناظری مردادماه سال جاری در تهران برگزار می‌شود. حسین علیزاده در نشست خبری رونمایی سایت آموزشی خود در تالار وحدت، از برگزاری کنسرت مشترک خود و شهرام ناظری در تهران خبر داد و گفت: در ادامه کنسرت‌هایی که در کشورهای مختلف اروپایی برگزار کردیم، قرار است در تهران نیز به اجرای برنامه بپردازیم.

وی در این نشست گفت: شیوه خواندن شهرام ناظری با زمانی که در «شورانگیز» خواند تفاوت کرده است، همانطور که ممکن است شیوه نوازندگی من نیز نسبت به آن زمان تغییر کرده باشد. من در هیچ تریبونی نسبت به ایشان جسارت نکرده‌ام گر چه این موضوع در میان هنرمندان تبدیل به فرهنگ شده است. من در بسیاری مواقع گفته‌ام که ناظری گناهش این است که شبیه دیگران نمی‌خواند. هر چند که او اکنون طرفداران زیادی دارد.

علیزاده افزود: گر چه اکنون راه بسیاری از دوستان قدیم از یکدیگر جدا شده است اما من معتقدم که با همدلی و همفکری می‌توان کارهای خوبی ارائه کرد نه فقط صرفا با اسم‌های معروف. گر چه اگر همدلی وجود داشته باشد، نام‌های معروف هم کارهای خوبی اجرا خواهند کرد.

کنسرت مشترک شهرام ناظری و حسین علیزاده با اجرای آثاری از حسین علیزاده، ۵ تا ۸ مردادماه در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

لغو اجرای شروه!

به دلیل مساعد نبودن وضعیت چند تن از اعضای گروه اجرای شروه به تعویق افتاد. سیاوش ضرابی برگزار کننده‌ی این کنسرت با اعلام این خبر افزود: «دلیل اصلی به تعویق افتادن این کنسرت تصادف چند نفر از اعضای گروه و مناسب نبودن شرایط جسمانی آنها برای برگزاری کنسرت است.»
به گفته ضرابی این کنسرت به صورت کامل لغو نشده است و قرار است که ماه آینده به روی صحنه برود.
تاریخ دقیق اجرای جدید متعاقبا اعلام خواهد شد.

این گروه دارای هفت سرگروه به نام های “حدیث شاه حسینی”، “زهرا ذاکر الحسینی”، “سپیده سهرابی”، “شراره طالبی”، “سارا واحدی”، “مریم صفری” و “شیوا سمیعی” است که برنامه خود را به صورت غیر زنده اجرا می کنند. پخش قطعاتی از شهرام ناظری، علیرضا افتخاری، گروه آریان، دو قطعه آذری و شمالی و یک قطعه کلاسیک از جمله برنامه های این گروه در کنسرت پیش رو است. گروه موسیقی شروه (رومانا) آخرین بار در سال ۸۳ روی صحنه تالار وحدت ظاهر و با استقبال تماشاگران روبرو شد.

 

منبع: موسیقی ایرانیان

Submit your comment

Please enter your name

Please enter a valid email address

Please enter your message

درباره ما

‎«نواک»، نشریه ی مجازی موسسه نغمه بنفش اندیشه است. ما در این نشریه، جدا از خبر رسانی در مورد هنرها، دست به تهیه یک مرجع مطالعاتی فنی زده‌ایم که در آن بوسیله ترجمه، تالیف و یا نقل قول‌های مختلف تایید شده، قصد داریم به روز ترین اطلاعات فنی و هنری، به خصوص در زمینه صوت و موسیقی را در اختیار کاربران فارسی زبان قرار دهیم. ‎این تصمیمات می‌تواند از یک آشنایی شخصی به یک موضوع مطرح شده تا تصمیم گیری برای تهیه تجهیزات ادوات برای یک پروژه بزرگ باشد. بخش مرجع «نواک» به تدریج تبدیل به یک بانک اطلاعاتی بی‌طرف خواهد شد که شبیه یک دانشگاه مجازی عمل خواهد کرد. ‎بخش خبری «نواک» هم مرکزی خواهد شد برای بازدید کنندگان، در هر نقطه، تا به آخرین اخبار موسیقی و هنرهای دیگر دسترسی داشته باشند.تلاش‌های ما بر اساس یک تصمیم گیری خودجوش و نتیجه سال‌ها بررسی بازار، صنعتِ هنر و صوت و تصویر در ایران شکل گرفته است.

نشريه نواك © 2014 All Rights Reserved

کلیه حقوق این سایت برای مجموعه نواک محفوظ است

Designed by WPSHOWER

Powered by WordPress

Affordable Seo PackagesSeo BlogEdu Backlinks